3000
02/18 Men's Swimming & Diving 2nd of 7, 704 Pts.
Ohio Northern
OAC Championships - Day 3
02/17 Men's Swimming & Diving 2nd of 7, 467 Pts.
Ohio Northern
OAC Championships - Day 2
02/16 Men's Swimming & Diving 2nd of 7, 202 Pts.
Ohio Northern
OAC Championships - Day 1
01/21 Men's Swimming & Diving Final
91
Ohio Northern
197
Case Western Reserve
01/20 Men's Swimming & Diving Final
95
Baldwin Wallace
136
Ohio Northern
01/14 Men's Swimming & Diving Final
123
Ohio Northern
160
Mt. Union
01/07 Men's Swimming & Diving Final
146
Ohio Northern
102
Colorado College
01/07 Men's Swimming & Diving Final
103
Ohio Northern
145
#6 Wayland Baptist (Tex.)
 

Swimming & Diving at Case Western Reserve 1-21-17

Licensed to Case Western Reserve University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/21/2017 04:43 PM
                    ONU vs. Hillsdale vs. CWRU - 1/21/2017                     
                                    Results                                    
 

Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hillsdale College-MI  'A'                              NT    1:51.49  
     1) Farris, Tiffany 19              2) Ellingson, Anika G 20          
     3) Voisin, Catherine M 18          4) Addis, Victoria M 18           
                  28.83       59.43 (30.60)     1:27.21 (27.78)     1:51.49 (24.28)
  2 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:52.18  
     1) Kumaran, Bhavya L 19            2) Drohosky, Alli J 19            
     3) Crowley, Casey M 20             4) Eurich, Jenny T 21             
                  28.88       59.92 (31.04)     1:27.41 (27.49)     1:52.18 (24.77)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:54.18  
     1) Schoenig, Victoria A 19         2) Khiraoui, Noora A 19           
     3) Moore, Inez M 21                4) Homack, Lauren E 19            
                  29.53     1:01.50 (31.97)     1:28.14 (26.64)     1:54.18 (26.04)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x1:55.39  
     1) Ver Voort, Julia R 19           2) Taekman, Sarah A 18            
     3) Picchione, Olivia G 18          4) Schuett, Ashley M 19           
                  29.14     1:01.69 (32.55)     1:29.25 (27.56)     1:55.39 (26.14)
  5 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    1:57.52  
     1) Watson, Kierra K 19             2) Veon, Sydney M 20              
     3) Stuart, Kyley 19                4) Wheeler, Molly E 21            
                  30.32     1:02.32 (32.00)     1:30.86 (28.54)     1:57.52 (26.66)
  6 Hillsdale College-MI  'B'                              NT    1:58.12  
     1) Matti, Allie M 19               2) Bass, Mae J 23                 
     3) Houghton, Grace A 20            4) Steyer, Taylor A 19            
                  30.33     1:04.50 (34.17)     1:32.06 (27.56)     1:58.12 (26.06)
  7 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x2:00.09  
     1) Tan, Joanne L 18                2) Sept, Corri E 19               
     3) Johnson, Taylor N 20            4) Reese, Rhiannon F 18           
                  31.96     1:06.05 (34.09)     1:35.02 (28.97)     2:00.09 (25.07)
  8 Hillsdale College-MI  'C'                              NT   x2:05.01  
     1) McComb, Caylee A 19             2) Dickhudt, Kenzi T 22           
     3) Bowen, Peyton E 20              4) Quada, Alexandra N 19          
                  32.53     1:08.41 (35.88)     1:37.95 (29.54)     2:05.01 (27.06)
  9 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    2:05.53  
     1) Brebberman, Kelsey S 21         2) Melody, Stacie E 21            
     3) Halle, Lauren 18                4) Mucher, Kasey E 21             
                  31.95     1:07.68 (35.73)     1:36.61 (28.93)     2:05.53 (28.92)
 -- Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   X1:59.24  
     1) Decker, Renee A 19              2) Simoneau, Lexie M 19           
     3) Khare, Monica M 18              4) Hartmann, Erin 19              
                  30.26     1:03.53 (33.27)     1:31.33 (27.80)     1:59.24 (27.91)
 

Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    1:37.68  
     1) Libert, John K 19               2) Beck, Mason M 18               
     3) Pang, Aaron Y 20                4) Hudgins, Oliver E 20           
                  25.27       52.55 (27.28)     1:16.60 (24.05)     1:37.68 (21.08)
  2 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    1:38.37  
     1) Simpson, Ian M 21               2) Ferrell, Anthony S 20          
     3) He, Peter L 19                  4) Pfeifer, Logan T 21            
                  25.27       53.06 (27.79)     1:17.30 (24.24)     1:38.37 (21.07)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    1:40.26  
     1) Okada da Silva, Vini 19         2) Kilbane, John T 20             
     3) Quinn, AJ J 18                  4) Henning, Andrew A 21           
                  26.41       53.49 (27.08)     1:17.91 (24.42)     1:40.26 (22.35)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x1:42.28  
     1) Maxian, Ondrej S 21             2) Rose, Evan N 20                
     3) Katterle, Konrad R 18           4) Schmidt, Brody B 19            
                  27.13       55.96 (28.83)     1:20.53 (24.57)     1:42.28 (21.75)
  5 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    1:42.42  
     1) Groehl, Ryan 19                 2) Golba, Thomas B 21             
     3) Raker, John S 21                4) Chapman, Justin B 20           
                  27.08       55.66 (28.58)     1:20.38 (24.72)     1:42.42 (22.04)
  6 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x1:42.69  
     1) Pierre, Jimmy J 18              2) Roeseler, Stefan A 21          
     3) Petro, Tom W 20                 4) Tomko, John S 22               
                  27.48       54.86 (27.38)     1:20.34 (25.48)     1:42.69 (22.35)
  7 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT   x1:48.91  
     1) Ranck, Chip T 20                2) Cassara, Conor V 20            
     3) Trenary, Duggan K 20            4) Mastowski, Collin 18           
                  30.79     1:00.41 (29.62)     1:25.38 (24.97)     1:48.91 (23.53)
 

Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shallman, Emily M         21 Hillsdale-MI              NT   11:02.79  
                  29.29     1:02.00 (32.71)     1:35.39 (33.39)     2:09.22 (33.83)
        2:42.99 (33.77)     3:16.61 (33.62)     3:50.37 (33.76)     4:24.31 (33.94)
        4:57.81 (33.50)     5:31.94 (34.13)     6:05.95 (34.01)     6:39.98 (34.03)
        7:13.64 (33.66)     7:47.27 (33.63)     8:20.85 (33.58)     8:54.28 (33.43)
        9:27.15 (32.87)     9:59.95 (32.80)    10:32.29 (32.34)    11:02.79 (30.50)
  2 Holmberg, Kelsey R        19 CWRU                      NT   11:16.60  
                  29.62     1:03.03 (33.41)     1:36.72 (33.69)     2:10.65 (33.93)
        2:44.61 (33.96)     3:18.73 (34.12)     3:52.76 (34.03)     4:27.08 (34.32)
        5:01.58 (34.50)     5:35.40 (33.82)     6:09.79 (34.39)     6:43.99 (34.20)
        7:18.30 (34.31)     7:52.42 (34.12)     8:26.68 (34.26)     9:00.92 (34.24)
        9:35.06 (34.14)    10:09.30 (34.24)    10:43.37 (34.07)    11:16.60 (33.23)
  3 Picchione, Sienna M       18 CWRU                      NT   11:29.20  
                  29.99     1:03.42 (33.43)     1:37.81 (34.39)     2:11.80 (33.99)
        2:45.91 (34.11)     3:20.14 (34.23)     3:54.86 (34.72)     4:29.62 (34.76)
        5:04.41 (34.79)     5:39.14 (34.73)     6:13.82 (34.68)     6:48.65 (34.83)
        7:23.75 (35.10)     7:58.74 (34.99)     8:33.96 (35.22)     9:09.20 (35.24)
        9:44.56 (35.36)    10:19.88 (35.32)    10:54.98 (35.10)    11:29.20 (34.22)
  4 Sautter, Hailee M         21 Ohio Northern-OH          NT   11:47.68  
                  32.11     1:06.88 (34.77)     1:42.29 (35.41)     2:18.33 (36.04)
      4:05.57 (1:47.24)     4:41.76 (36.19)     5:17.91 (36.15)                    
            5:54.07 ( )                             6:29.42 ( )     7:05.09 (35.67)
        7:40.88 (35.79)     8:16.98 (36.10)     8:52.74 (35.76)     9:28.50 (35.76)
       10:04.24 (35.74)    10:39.47 (35.23)    11:14.44 (34.97)    11:47.68 (33.24)
  5 Boluda, Emily A           21 CWRU                      NT   11:58.96  
                  31.55     1:06.08 (34.53)     1:41.44 (35.36)     2:16.86 (35.42)
        2:52.73 (35.87)     3:28.85 (36.12)     4:04.96 (36.11)     4:41.06 (36.10)
        5:17.33 (36.27)     5:53.84 (36.51)     6:30.36 (36.52)     7:07.20 (36.84)
        7:43.70 (36.50)     8:20.44 (36.74)     8:57.47 (37.03)     9:34.27 (36.80)
       10:11.35 (37.08)    10:47.77 (36.42)    11:24.29 (36.52)    11:58.96 (34.67)
  6 Gorski, Kaitlyn M         21 CWRU                      NT  x12:05.54  
                  31.82     1:06.87 (35.05)     1:43.40 (36.53)     2:20.10 (36.70)
        2:56.41 (36.31)     3:33.18 (36.77)     4:09.53 (36.35)     4:46.43 (36.90)
        5:23.71 (37.28)     6:00.73 (37.02)     6:37.40 (36.67)     7:14.16 (36.76)
        7:51.03 (36.87)     8:28.14 (37.11)     9:04.76 (36.62)     9:41.32 (36.56)
       10:17.63 (36.31)    10:54.11 (36.48)    11:30.32 (36.21)    12:05.54 (35.22)
  7 Sowell, Whitley G         21 Hillsdale-MI              NT   12:32.44  
                  31.54     1:06.90 (35.36)     1:43.26 (36.36)     2:20.32 (37.06)
        2:57.07 (36.75)     3:34.40 (37.33)     4:12.60 (38.20)     4:50.53 (37.93)
        5:29.17 (38.64)     6:08.06 (38.89)     6:47.10 (39.04)     7:25.70 (38.60)
        8:04.72 (39.02)     8:43.09 (38.37)     9:21.90 (38.81)    10:01.08 (39.18)
       10:39.55 (38.47)    11:17.84 (38.29)    11:56.53 (38.69)    12:32.44 (35.91)
  8 Stuart, Katey             19 Ohio Northern-OH          NT   12:34.42  
                  31.31     1:07.47 (36.16)     1:45.04 (37.57)     2:23.27 (38.23)
        3:01.55 (38.28)     3:40.05 (38.50)     4:17.81 (37.76)     4:56.51 (38.70)
        5:35.08 (38.57)     6:13.91 (38.83)     6:52.68 (38.77)     7:31.18 (38.50)
        8:09.59 (38.41)     8:48.16 (38.57)     9:27.15 (38.99)    10:06.07 (38.92)
       10:44.54 (38.47)    11:22.69 (38.15)    11:59.60 (36.91)    12:34.42 (34.82)
  9 Smith, Theresa M          21 Hillsdale-MI              NT   12:43.16  
                  32.79     1:08.72 (35.93)     1:45.86 (37.14)     2:22.81 (36.95)
        2:59.83 (37.02)     3:37.12 (37.29)     4:14.55 (37.43)     4:52.30 (37.75)
        5:30.03 (37.73)     6:08.17 (38.14)     6:46.19 (38.02)     7:24.65 (38.46)
        8:03.27 (38.62)     8:46.45 (43.18)     9:25.45 (39.00)    10:03.63 (38.18)
       10:43.77 (40.14)    11:25.97 (42.20)    12:05.14 (39.17)    12:43.16 (38.02)
 10 Koebel, Katelyn           19 Ohio Northern-OH          NT   13:15.25  
                  33.61     1:11.50 (37.89)     1:50.39 (38.89)     2:29.58 (39.19)
        3:09.72 (40.14)     3:49.92 (40.20)     4:30.08 (40.16)     5:10.77 (40.69)
        5:51.40 (40.63)     6:31.85 (40.45)     7:12.66 (40.81)   8:33.52 (1:20.86)
        9:14.18 (40.66)     9:54.98 (40.80)    10:35.21 (40.23)    11:15.56 (40.35)
       11:56.54 (40.98)    12:36.73 (40.19)    13:15.46 (38.73)        13:15.25 ( )
 

Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erichsen, Keith W         19 CWRU                      NT    9:57.31  
                  26.69       56.06 (29.37)     1:25.75 (29.69)     1:55.93 (30.18)
        2:26.04 (30.11)     2:56.31 (30.27)     3:26.69 (30.38)     3:56.85 (30.16)
        4:27.26 (30.41)     4:57.59 (30.33)     5:27.62 (30.03)     5:57.89 (30.27)
        6:27.91 (30.02)     6:57.90 (29.99)     7:27.81 (29.91)     7:57.73 (29.92)
        8:27.84 (30.11)     8:57.94 (30.10)     9:28.17 (30.23)     9:57.31 (29.14)
  2 Merriman, David A         21 CWRU                      NT   10:05.65  
                  27.11       56.58 (29.47)     1:26.74 (30.16)     1:57.04 (30.30)
        2:27.16 (30.12)     2:57.60 (30.44)     3:28.09 (30.49)     3:58.71 (30.62)
        4:29.30 (30.59)     5:00.27 (30.97)     5:31.12 (30.85)     6:01.72 (30.60)
        6:32.47 (30.75)     7:03.06 (30.59)     7:33.58 (30.52)     8:04.40 (30.82)
        8:35.08 (30.68)     9:05.99 (30.91)     9:36.30 (30.31)    10:05.65 (29.35)
  3 Yongyuth, Jared           18 CWRU                      NT   10:25.35  
                  28.74       59.50 (30.76)     1:30.47 (30.97)     2:01.83 (31.36)
        2:33.23 (31.40)     3:04.67 (31.44)     3:36.07 (31.40)     4:07.97 (31.90)
        4:39.65 (31.68)     5:10.88 (31.23)     5:42.24 (31.36)     6:14.26 (32.02)
        6:46.00 (31.74)     7:17.67 (31.67)     7:49.38 (31.71)     8:21.42 (32.04)
        8:52.64 (31.22)     9:23.95 (31.31)     9:55.02 (31.07)    10:25.35 (30.33)
  4 Pfeifer, Grant            19 Ohio Northern-OH          NT   10:37.10  
                  27.66       57.60 (29.94)     1:28.64 (31.04)     1:59.88 (31.24)
        2:31.39 (31.51)     3:02.92 (31.53)     3:34.63 (31.71)     4:06.48 (31.85)
        4:38.99 (32.51)     5:11.36 (32.37)     5:43.90 (32.54)     6:16.39 (32.49)
        6:49.04 (32.65)     7:22.27 (33.23)     7:55.22 (32.95)     8:27.88 (32.66)
        9:00.92 (33.04)     9:34.07 (33.15)    10:06.18 (32.11)    10:37.10 (30.92)
  5 Donatelli, Nathan         18 Ohio Northern-OH          NT   10:52.35  
                  28.37       59.90 (31.53)     1:32.69 (32.79)   2:38.49 (1:05.80)
                                3:11.40 ( )     3:44.25 (32.85)     4:16.22 (31.97)
        4:48.83 (32.61)     5:21.37 (32.54)     5:54.27 (32.90)     6:27.32 (33.05)
        7:00.78 (33.46)     7:33.94 (33.16)     8:06.82 (32.88)     8:40.08 (33.26)
        9:13.77 (33.69)     9:47.29 (33.52)    10:19.94 (32.65)    10:52.35 (32.41)
  6 Drake, Michael R          20 Ohio Northern-OH          NT   11:36.70  
                  28.38     1:00.09 (31.71)     1:33.30 (33.21)     2:06.78 (33.48)
        2:40.86 (34.08)     3:15.05 (34.19)     3:49.29 (34.24)     4:24.63 (35.34)
        5:00.20 (35.57)     5:36.22 (36.02)     6:12.30 (36.08)     6:48.28 (35.98)
        7:24.70 (36.42)     8:00.75 (36.05)     8:36.72 (35.97)     9:13.06 (36.34)
        9:49.22 (36.16)    10:25.27 (36.05)    11:01.72 (36.45)    11:36.70 (34.98)
 

Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebleu, Danielle E        18 Hillsdale-MI              NT    1:59.52  
                  27.48       57.99 (30.51)     1:28.86 (30.87)     1:59.52 (30.66)
  2 Picchione, Olivia G       18 CWRU                      NT    2:00.67  
                  27.71       58.11 (30.40)     1:29.01 (30.90)     2:00.67 (31.66)
  3 Homack, Lauren E          19 CWRU                      NT    2:03.22  
                  27.98       59.51 (31.53)     1:31.73 (32.22)     2:03.22 (31.49)
  4 Hixenbaugh, Aleah B       18 CWRU                      NT    2:03.43  
                  29.24     1:00.95 (31.71)     1:32.51 (31.56)     2:03.43 (30.92)
  5 Farris, Tiffany           19 Hillsdale-MI              NT    2:04.05  
                  28.35     1:00.58 (32.23)     1:32.80 (32.22)     2:04.05 (31.25)
  6 Dessart, Abby L           20 CWRU                      NT   x2:06.04  
                  30.19     1:02.90 (32.71)     1:34.76 (31.86)     2:06.04 (31.28)
  7 Quada, Alexandra N        19 Hillsdale-MI              NT    2:08.20  
                  29.67     1:02.25 (32.58)     1:35.08 (32.83)     2:08.20 (33.12)
  8 Veon, Sydney M            20 Ohio Northern-OH          NT    2:08.53  
                  29.75     1:02.53 (32.78)     1:36.65 (34.12)     2:08.53 (31.88)
  9 Bass, Mae J               23 Hillsdale-MI              NT   x2:08.83  
                  29.30     1:01.91 (32.61)     1:35.48 (33.57)     2:08.83 (33.35)
 10 Stuart, Kyley             19 Ohio Northern-OH          NT    2:12.13  
                  29.48     1:02.71 (33.23)     1:37.35 (34.64)     2:12.13 (34.78)
 11 Dempster, Maggie L        20 Ohio Northern-OH          NT    2:19.57  
                  31.48     1:06.54 (35.06)     1:43.25 (36.71)     2:19.57 (36.32)
 -- Zable, Rachel M           18 CWRU                      NT   X2:08.19  
                  30.98     1:03.84 (32.86)     1:36.24 (32.40)     2:08.19 (31.95)
 

Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          21 CWRU                      NT    1:44.20  
                  24.00       50.43 (26.43)     1:17.31 (26.88)     1:44.20 (26.89)
  2 Schmidt, Brody B          19 CWRU                      NT    1:45.33  
                  24.67       51.90 (27.23)     1:19.91 (28.01)     1:45.33 (25.42)
  3 Chen, Eric T              21 Ohio Northern-OH          NT    1:47.12  
                  24.59       51.65 (27.06)     1:19.96 (28.31)     1:47.12 (27.16)
  4 Schlechter, Tom E         18 CWRU                      NT    1:48.20  
                  25.35       53.14 (27.79)     1:20.95 (27.81)     1:48.20 (27.25)
  5 Rose, Eli S               18 CWRU                      NT   x1:54.05  
                  26.57       55.43 (28.86)     1:24.80 (29.37)     1:54.05 (29.25)
  6 Groehl, Ryan              19 Ohio Northern-OH          NT    1:54.96  
                  25.66       54.90 (29.24)     1:25.64 (30.74)     1:54.96 (29.32)
  7 Rastatter, Gabe D         21 Ohio Northern-OH          NT    1:55.81  
                  26.21       55.35 (29.14)     1:25.46 (30.11)     1:55.81 (30.35)
  8 Trenary, Duggan K         20 Ohio Northern-OH          NT   x1:57.09  
                  26.22       55.61 (29.39)     1:26.29 (30.68)     1:57.09 (30.80)
 

Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Tar, Suzanne P         20 Hillsdale-MI              NT    1:01.97  
                  29.83     1:01.97 (32.14)                                        
  2 Kumaran, Bhavya L         19 CWRU                      NT    1:03.28  
                  30.46     1:03.28 (32.82)                                        
  3 Watson, Kierra K          19 Ohio Northern-OH          NT    1:04.13  
                  31.33     1:04.13 (32.80)                                        
  4 Schoenig, Victoria A      19 CWRU                      NT    1:04.27  
                  30.78     1:04.27 (33.49)                                        
  5 Matti, Allie M            19 Hillsdale-MI              NT    1:04.43  
                  31.12     1:04.43 (33.31)                                        
  6 Bickerstaff, Bailey C     19 Hillsdale-MI              NT    1:05.12  
                  31.26     1:05.12 (33.86)                                        
  7 Mufti, Selena L           21 CWRU                      NT    1:05.59  
                  31.83     1:05.59 (33.76)                                        
  8 Tan, Joanne L             18 CWRU                      NT   x1:06.33  
                  32.25     1:06.33 (34.08)                                        
  9 Brebberman, Kelsey S      21 Ohio Northern-OH          NT    1:08.09  
                  33.11     1:08.09 (34.98)                                        
 10 Melody, Stacie E          21 Ohio Northern-OH          NT    1:08.21  
                  32.92     1:08.21 (35.29)                                        
 11 McComb, Caylee A          19 Hillsdale-MI              NT   x1:11.48  
                  34.59     1:11.48 (36.89)                                        
 -- Decker, Renee A           19 CWRU                      NT   X1:06.06  
                  32.03     1:06.06 (34.03)                                        
 

Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudgins, Oliver E         20 CWRU                      NT      53.21  
                  26.16       53.21 (27.05)                                        
  2 Huey, Nolan               18 Ohio Northern-OH          NT      53.87  
                  26.79       53.87 (27.08)                                        
  3 Simpson, Ian M            21 Ohio Northern-OH          NT      54.22  
                  26.25       54.22 (27.97)                                        
  4 Libert, John K            19 CWRU                      NT      56.03  
                  26.49       56.03 (29.54)                                        
  5 Maxian, Ondrej S          21 CWRU                      NT      56.46  
                  27.73       56.46 (28.73)                                        
  6 Okada da Silva, Vini      19 CWRU                      NT     x56.99  
                  26.97       56.99 (30.02)                                        
  7 Mastowski, Collin         18 Ohio Northern-OH          NT    1:03.48  
                  30.19     1:03.48 (33.29)                                        
  8 Ranck, Chip T             20 Ohio Northern-OH          NT   x1:07.22  
                  32.52     1:07.22 (34.70)                                        
 

Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellingson, Anika G        20 Hillsdale-MI              NT    1:06.88  
                  31.60     1:06.88 (35.28)                                        
  2 Addis, Victoria M         18 Hillsdale-MI              NT    1:07.19  
                  31.00     1:07.19 (36.19)                                        
  3 Khiraoui, Noora A         19 CWRU                      NT    1:10.11  
                  32.70     1:10.11 (37.41)                                        
  4 Taekman, Sarah A          18 CWRU                      NT    1:10.32  
                  33.21     1:10.32 (37.11)                                        
  5 Drohosky, Alli J          19 CWRU                      NT    1:10.37  
                  32.34     1:10.37 (38.03)                                        
  6 Ye, Elizabeth L           18 CWRU                      NT   x1:11.74  
                  33.96     1:11.74 (37.78)                                        
  7 Wheeler, Molly E          21 Ohio Northern-OH          NT    1:14.29  
                  35.07     1:14.29 (39.22)                                        
  8 Stuart, Katey             19 Ohio Northern-OH          NT    1:14.93  
                  34.78     1:14.93 (40.15)                                        
  9 Koebel, Katelyn           19 Ohio Northern-OH          NT    1:16.46  
                  36.38     1:16.46 (40.08)                                        
 10 Kaschalk, MacKenzie G     19 Ohio Northern-OH          NT   x1:18.70  
                  37.40     1:18.70 (41.30)                                        
 11 Dickhudt, Kenzi T         22 Hillsdale-MI              NT    1:19.44  
                  37.56     1:19.44 (41.88)                                        
 -- Sept, Corri E             19 CWRU                      NT   X1:15.19  
                  35.43     1:15.19 (39.76)                                        
 

Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Mason M             18 CWRU                      NT      59.87  
                  27.99       59.87 (31.88)                                        
  2 Kilbane, John T           20 CWRU                      NT    1:00.04  
                  28.12     1:00.04 (31.92)                                        
  3 Ferrell, Anthony S        20 Ohio Northern-OH          NT    1:01.85  
                  29.20     1:01.85 (32.65)                                        
  4 Roeseler, Stefan A        21 CWRU                      NT    1:02.12  
                  28.51     1:02.12 (33.61)                                        
  5 Rose, Evan N              20 CWRU                      NT   x1:02.38  
                  29.62     1:02.38 (32.76)                                        
  6 Golba, Thomas B           21 Ohio Northern-OH          NT    1:02.79  
                  29.40     1:02.79 (33.39)                                        
  7 Cassara, Conor V          20 Ohio Northern-OH          NT    1:04.20  
                  30.05     1:04.20 (34.15)                                        
  8 Pfeifer, Grant            19 Ohio Northern-OH          NT   x1:07.76  
                  31.22     1:07.76 (36.54)                                        
 

Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houghton, Grace A         20 Hillsdale-MI              NT    2:11.06  
                  29.93     1:03.61 (33.68)     1:37.35 (33.74)     2:11.06 (33.71)
  2 Crowley, Casey M          20 CWRU                      NT    2:14.20  
                  29.69     1:03.63 (33.94)     1:38.38 (34.75)     2:14.20 (35.82)
  3 Halle, Lauren             18 Ohio Northern-OH          NT    2:17.62  
                  30.38     1:04.99 (34.61)     1:41.14 (36.15)     2:17.62 (36.48)
  4 Hixenbaugh, Aleah B       18 CWRU                      NT    2:19.15  
                  31.89     1:06.90 (35.01)     1:42.70 (35.80)     2:19.15 (36.45)
  5 Voisin, Catherine M       18 Hillsdale-MI              NT    2:19.53  
                  30.92     1:07.09 (36.17)     1:42.98 (35.89)     2:19.53 (36.55)
  6 Segel, Becca N            18 CWRU                      NT    2:19.72  
                  29.90     1:05.03 (35.13)     1:42.28 (37.25)     2:19.72 (37.44)
  7 Johnson, Taylor N         20 CWRU                      NT   x2:21.07  
                  30.77     1:06.59 (35.82)     1:43.76 (37.17)     2:21.07 (37.31)
  8 Bowen, Peyton E           20 Hillsdale-MI              NT    2:22.90  
                  31.20     1:06.86 (35.66)     1:44.12 (37.26)     2:22.90 (38.78)
  9 Mucher, Kasey E           21 Ohio Northern-OH          NT    2:37.62  
                  34.65     1:15.18 (40.53)     1:56.57 (41.39)     2:37.62 (41.05)
 10 Tingley, Brianna N        22 Ohio Northern-OH          NT    2:46.61  
                  36.30     1:18.12 (41.82)     2:02.35 (44.23)     2:46.61 (44.26)
 -- Ver Voort, Julia R        19 CWRU                      NT   X2:19.12  
                  30.34     1:06.20 (35.86)     1:42.99 (36.79)     2:19.12 (36.13)
 

Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pang, Aaron Y             20 CWRU                      NT    1:56.41  
                  26.45       56.33 (29.88)     1:26.39 (30.06)     1:56.41 (30.02)
  2 Smith, Logan T            20 CWRU                      NT    1:57.75  
                  26.01       56.04 (30.03)     1:26.66 (30.62)     1:57.75 (31.09)
  3 Tomko, John S             22 CWRU                      NT    2:01.25  
                  27.19       58.11 (30.92)     1:29.02 (30.91)     2:01.25 (32.23)
  4 Raker, John S             21 Ohio Northern-OH          NT    2:02.22  
                  26.18       56.65 (30.47)     1:28.82 (32.17)     2:02.22 (33.40)
  5 He, Peter L               19 Ohio Northern-OH          NT    2:03.41  
                  26.38       57.11 (30.73)     1:29.77 (32.66)     2:03.41 (33.64)
  6 Anibal, James T           19 CWRU                      NT   x2:04.19  
                  26.67       57.27 (30.60)     1:29.78 (32.51)     2:04.19 (34.41)
  7 Mullen, Joey K            22 Ohio Northern-OH          NT    2:12.60  
                  27.90     1:01.27 (33.37)     1:36.20 (34.93)     2:12.60 (36.40)
  8 Drake, Michael R          20 Ohio Northern-OH          NT   x2:19.62  
                  29.88     1:05.13 (35.25)     1:42.12 (36.99)     2:19.62 (37.50)
 

Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Tar, Suzanne P         20 Hillsdale-MI              NT      24.73  
  2 Reese, Rhiannon F         18 CWRU                      NT      25.01  
  3 Addis, Victoria M         18 Hillsdale-MI              NT      25.06  
  4 Moore, Inez M             21 CWRU                      NT      25.26  
  5 Eurich, Jenny T           21 CWRU                      NT      25.35  
  6 Lebleu, Danielle E        18 Hillsdale-MI              NT      26.17  
  7 Schuett, Ashley M         19 CWRU                      NT     x26.25  
  8 Veon, Sydney M            20 Ohio Northern-OH          NT      26.54  
  9 Stuart, Kyley             19 Ohio Northern-OH          NT      27.20  
 10 Melody, Stacie E          21 Ohio Northern-OH          NT      27.22  
 11 Sowell, Whitley G         21 Hillsdale-MI              NT     x27.43  
 12 Sautter, Hailee M         21 Ohio Northern-OH          NT     x27.48  
 

Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfeifer, Logan T          21 Ohio Northern-OH          NT      21.79  
  2 Chapman, Justin B         20 Ohio Northern-OH          NT      22.13  
  3 Simpson, Ian M            21 Ohio Northern-OH          NT      22.17  
  4 Henning, Andrew A         21 CWRU                      NT      22.28  
  5 Pierre, Jimmy J           18 CWRU                      NT      22.83  
  6 Petro, Tom W              20 CWRU                      NT      23.32  
  7 Katterle, Konrad R        18 CWRU                      NT     x23.45  
  8 Mastowski, Collin         18 Ohio Northern-OH          NT     x24.00  
 

Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hortness, Brooke A        21 CWRU                      NP     202.55  
  2 Bostwick, Vera M          19 CWRU                      NP     168.30  
  3 Nelson, Samantha          19 Ohio Northern-OH          NP     138.10  
  4 Sirody, Jordin A          18 CWRU                      NP     120.45  
  5 Sartschev, Libby          19 Ohio Northern-OH          NP       1.52  
 

Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orton, Neil R             20 CWRU                      NP     197.30  
  2 Shanks, Jared R           19 CWRU                      NP     190.60  
 

Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Tar, Suzanne P         20 Hillsdale-MI              NT      54.43  
                  26.15       54.43 (28.28)                                        
  2 Moore, Inez M             21 CWRU                      NT      55.11  
                  26.71       55.11 (28.40)                                        
  3 Eurich, Jenny T           21 CWRU                      NT      55.59  
                  26.80       55.59 (28.79)                                        
  4 Decker, Renee A           19 CWRU                      NT      56.56  
                  27.03       56.56 (29.53)                                        
  5 Homack, Lauren E          19 CWRU                      NT     x57.61  
                  27.49       57.61 (30.12)                                        
  6 Steyer, Taylor A          19 Hillsdale-MI              NT      57.84  
                  27.29       57.84 (30.55)                                        
  7 Wheeler, Molly E          21 Ohio Northern-OH          NT      59.15  
                  28.14       59.15 (31.01)                                        
  8 Bass, Mae J               23 Hillsdale-MI              NT    1:00.04  
                  28.78     1:00.04 (31.26)                                        
  9 Dempster, Maggie L        20 Ohio Northern-OH          NT    1:02.80  
                  29.91     1:02.80 (32.89)                                        
 10 McComb, Caylee A          19 Hillsdale-MI              NT   x1:04.66  
                  30.12     1:04.66 (34.54)                                        
 11 Tingley, Brianna N        22 Ohio Northern-OH          NT    1:07.97  
                  31.99     1:07.97 (35.98)                                        
 -- Hartmann, Erin            19 CWRU                      NT   X1:01.52  
                  29.13     1:01.52 (32.39)                                        
 

Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Eric T              21 Ohio Northern-OH          NT      47.34  
                  22.71       47.34 (24.63)                                        
  2 Henning, Andrew A         21 CWRU                      NT      48.00  
                  23.37       48.00 (24.63)                                        
  3 Pfeifer, Logan T          21 Ohio Northern-OH          NT      48.65  
                  23.53       48.65 (25.12)                                        
  4 Rastatter, Gabe D         21 Ohio Northern-OH          NT      51.41  
                  24.45       51.41 (26.96)                                        
  5 Kilbane, John T           20 CWRU                      NT      51.58  
                  24.47       51.58 (27.11)                                        
  6 Donatelli, Nathan         18 Ohio Northern-OH          NT     x51.85  
                  25.01       51.85 (26.84)                                        
  7 Katterle, Konrad R        18 CWRU                      NT      51.98  
                  25.20       51.98 (26.78)                                        
  8 Rose, Eli S               18 CWRU                      NT     x52.10  
                  25.05       52.10 (27.05)                                        
 

Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farris, Tiffany           19 Hillsdale-MI              NT    2:15.95  
                  31.15     1:05.90 (34.75)     1:41.72 (35.82)     2:15.95 (34.23)
  2 Kumaran, Bhavya L         19 CWRU                      NT    2:16.96  
                  31.48     1:05.93 (34.45)     1:41.62 (35.69)     2:16.96 (35.34)
  3 Mufti, Selena L           21 CWRU                      NT    2:17.07  
                  32.57     1:07.62 (35.05)     1:42.80 (35.18)     2:17.07 (34.27)
  4 Watson, Kierra K          19 Ohio Northern-OH          NT    2:17.34  
                  32.73     1:07.91 (35.18)     1:43.40 (35.49)     2:17.34 (33.94)
  5 Schoenig, Victoria A      19 CWRU                      NT    2:18.24  
                  32.11     1:07.46 (35.35)     1:43.58 (36.12)     2:18.24 (34.66)
  6 Matti, Allie M            19 Hillsdale-MI              NT    2:18.47  
                  33.06     1:08.05 (34.99)     1:43.18 (35.13)     2:18.47 (35.29)
  7 Bickerstaff, Bailey C     19 Hillsdale-MI              NT    2:19.21  
                  33.09     1:08.25 (35.16)     1:43.85 (35.60)     2:19.21 (35.36)
  8 Tan, Joanne L             18 CWRU                      NT   x2:21.09  
                  33.40     1:08.72 (35.32)     1:44.77 (36.05)     2:21.09 (36.32)
  9 Mucher, Kasey E           21 Ohio Northern-OH          NT    2:27.81  
                  35.85     1:14.04 (38.19)     1:51.58 (37.54)     2:27.81 (36.23)
 10 Brebberman, Kelsey S      21 Ohio Northern-OH          NT    2:28.23  
                  35.20     1:12.97 (37.77)     1:51.00 (38.03)     2:28.23 (37.23)
 11 Sowell, Whitley G         21 Hillsdale-MI              NT   x2:34.09  
                  35.51     1:14.63 (39.12)     1:54.75 (40.12)     2:34.09 (39.34)
 -- Boluda, Emily A           21 CWRU                      NT   X2:34.39  
                  36.20     1:15.16 (38.96)     1:54.79 (39.63)     2:34.39 (39.60)
 

Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudgins, Oliver E         20 CWRU                      NT    1:57.84  
                  27.40       56.72 (29.32)     1:27.35 (30.63)     1:57.84 (30.49)
  2 Huey, Nolan               18 Ohio Northern-OH          NT    2:00.82  
                  28.82       59.35 (30.53)     1:30.34 (30.99)     2:00.82 (30.48)
  3 Pierre, Jimmy J           18 CWRU                      NT    2:04.24  
                  29.46     1:00.93 (31.47)     1:32.76 (31.83)     2:04.24 (31.48)
  4 Simpson, Ian M            21 Ohio Northern-OH          NT    2:05.13  
                  28.80     1:00.89 (32.09)     1:33.23 (32.34)     2:05.13 (31.90)
  5 Okada da Silva, Vini      19 CWRU                      NT    2:05.17  
                  29.34     1:01.93 (32.59)     1:34.65 (32.72)     2:05.17 (30.52)
  6 Groehl, Ryan              19 Ohio Northern-OH          NT    2:05.25  
                  29.07     1:01.26 (32.19)     1:33.75 (32.49)     2:05.25 (31.50)
  7 Ranck, Chip T             20 Ohio Northern-OH          NT   x2:25.31  
                  34.06     1:10.67 (36.61)     1:48.20 (37.53)     2:25.31 (37.11)
 

Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellingson, Anika G        20 Hillsdale-MI              NT    2:28.04  
                  33.31     1:11.08 (37.77)     1:49.18 (38.10)     2:28.04 (38.86)
  2 Taekman, Sarah A          18 CWRU                      NT    2:29.80  
                  34.60     1:13.17 (38.57)     1:51.73 (38.56)     2:29.80 (38.07)
  3 Ye, Elizabeth L           18 CWRU                      NT    2:33.20  
                  35.22     1:14.38 (39.16)     1:53.76 (39.38)     2:33.20 (39.44)
  4 Simoneau, Lexie M         19 CWRU                      NT    2:35.24  
                  35.18     1:14.79 (39.61)     1:54.91 (40.12)     2:35.24 (40.33)
  5 Addis, Victoria M         18 Hillsdale-MI              NT    2:35.64  
                  35.59     1:15.97 (40.38)     1:54.60 (38.63)     2:35.64 (41.04)
  6 Veon, Sydney M            20 Ohio Northern-OH          NT    2:37.69  
                  35.47     1:15.76 (40.29)     1:57.03 (41.27)     2:37.69 (40.66)
  7 Smith, Theresa M          21 Hillsdale-MI              NT    2:41.97  
                  36.82     1:18.15 (41.33)     2:00.44 (42.29)     2:41.97 (41.53)
  8 Sept, Corri E             19 CWRU                      NT   x2:42.63  
                  37.11     1:19.63 (42.52)     2:01.09 (41.46)     2:42.63 (41.54)
  9 Bowen, Peyton E           20 Hillsdale-MI              NT   x2:48.78  
                  37.83     1:20.73 (42.90)     2:04.87 (44.14)     2:48.78 (43.91)
 10 Melody, Stacie E          21 Ohio Northern-OH          NT    2:51.43  
                  36.77     1:20.97 (44.20)     2:05.79 (44.82)     2:51.43 (45.64)
 11 Kaschalk, MacKenzie G     19 Ohio Northern-OH          NT    2:52.58  
                  38.73     1:22.51 (43.78)     2:07.13 (44.62)     2:52.58 (45.45)
 -- Zeidan, Karine C          20 CWRU                      NT        XDQ  
                  38.12     1:21.17 (43.05)     2:04.88 (43.71)          DQ (43.56)
 

Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Brody B          19 CWRU                      NT    2:11.18  
                  30.16     1:03.33 (33.17)     1:37.71 (34.38)     2:11.18 (33.47)
  2 Beck, Mason M             18 CWRU                      NT    2:13.46  
                  29.43     1:03.32 (33.89)     1:38.64 (35.32)     2:13.46 (34.82)
  3 Rose, Evan N              20 CWRU                      NT    2:16.75  
                  31.46     1:06.50 (35.04)     1:41.90 (35.40)     2:16.75 (34.85)
  4 Golba, Thomas B           21 Ohio Northern-OH          NT    2:18.60  
                  31.76     1:07.73 (35.97)     1:43.12 (35.39)     2:18.60 (35.48)
  5 Quinn, AJ J               18 CWRU                      NT   x2:18.63  
                  31.65     1:07.40 (35.75)     1:42.68 (35.28)     2:18.63 (35.95)
  6 Ferrell, Anthony S        20 Ohio Northern-OH          NT    2:23.31  
                  31.82     1:08.65 (36.83)     1:45.64 (36.99)     2:23.31 (37.67)
  7 Cassara, Conor V          20 Ohio Northern-OH          NT    2:23.90  
                  31.93     1:09.28 (37.35)     1:46.96 (37.68)     2:23.90 (36.94)
  8 Drake, Michael R          20 Ohio Northern-OH          NT   x2:38.93  
                  34.31     1:14.89 (40.58)     1:56.52 (41.63)     2:38.93 (42.41)
 

Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebleu, Danielle E        18 Hillsdale-MI              NT    5:20.88  
                  28.68     1:00.22 (31.54)     1:32.18 (31.96)     2:04.39 (32.21)
        2:36.92 (32.53)     3:09.70 (32.78)     3:42.77 (33.07)     4:15.86 (33.09)
        4:48.64 (32.78)     5:20.88 (32.24)                                        
  2 Houghton, Grace A         20 Hillsdale-MI              NT    5:26.50  
                  30.14     1:03.56 (33.42)     1:37.58 (34.02)     2:10.64 (33.06)
        2:42.23 (31.59)     3:15.25 (33.02)     3:48.30 (33.05)     4:22.18 (33.88)
        4:54.39 (32.21)     5:26.50 (32.11)                                        
  3 Holmberg, Kelsey R        19 CWRU                      NT    5:32.29  
                  29.83     1:03.09 (33.26)     1:36.77 (33.68)     2:10.51 (33.74)
        2:44.54 (34.03)     3:18.57 (34.03)     3:52.13 (33.56)     4:25.73 (33.60)
        4:59.28 (33.55)     5:32.29 (33.01)                                        
  4 Picchione, Sienna M       18 CWRU                      NT    5:34.66  
                  29.79     1:03.25 (33.46)     1:37.07 (33.82)     2:11.20 (34.13)
        2:45.07 (33.87)     3:19.21 (34.14)     3:53.20 (33.99)     4:27.30 (34.10)
        5:01.12 (33.82)     5:34.66 (33.54)                                        
  5 Drohosky, Alli J          19 CWRU                      NT    5:35.81  
                  30.16     1:03.42 (33.26)     1:37.49 (34.07)     2:11.55 (34.06)
        2:45.79 (34.24)     3:20.00 (34.21)     3:54.40 (34.40)     4:28.50 (34.10)
        5:02.56 (34.06)     5:35.81 (33.25)                                        
  6 Zable, Rachel M           18 CWRU                      NT   x5:41.36  
                  32.56     1:07.49 (34.93)     1:42.35 (34.86)     2:16.99 (34.64)
        2:50.72 (33.73)     3:25.09 (34.37)     3:59.53 (34.44)     4:33.77 (34.24)
        5:08.01 (34.24)     5:41.36 (33.35)                                        
  7 Quada, Alexandra N        19 Hillsdale-MI              NT    5:44.61  
                  31.16     1:05.58 (34.42)     1:41.01 (35.43)     2:16.12 (35.11)
        2:50.80 (34.68)     3:25.71 (34.91)     4:00.36 (34.65)     4:35.38 (35.02)
        5:10.49 (35.11)     5:44.61 (34.12)                                        
  8 Sautter, Hailee M         21 Ohio Northern-OH          NT    5:45.06  
                  31.27     1:05.65 (34.38)     1:40.75 (35.10)     2:16.17 (35.42)
        2:51.65 (35.48)     3:26.89 (35.24)     4:02.67 (35.78)     4:38.04 (35.37)
        5:12.76 (34.72)     5:45.06 (32.30)                                        
  9 Stuart, Katey             19 Ohio Northern-OH          NT    6:08.78  
                  31.79     1:08.57 (36.78)     1:46.48 (37.91)     2:23.87 (37.39)
        3:01.53 (37.66)     3:39.55 (38.02)     4:17.37 (37.82)     4:55.76 (38.39)
        5:33.35 (37.59)     6:08.78 (35.43)                                        
 10 Dempster, Maggie L        20 Ohio Northern-OH          NT    6:11.27  
                  33.39     1:10.35 (36.96)     1:48.11 (37.76)     2:26.37 (38.26)
        3:04.51 (38.14)     3:42.81 (38.30)     4:21.11 (38.30)     4:59.07 (37.96)
        5:36.17 (37.10)     6:11.27 (35.10)                                        
 -- Dessart, Abby L           20 CWRU                      NT   X5:45.21  
                  31.66     1:06.38 (34.72)     1:41.74 (35.36)     2:17.12 (35.38)
        2:52.49 (35.37)     3:28.00 (35.51)     4:03.24 (35.24)     4:38.89 (35.65)
        5:12.98 (34.09)     5:45.21 (32.23)                                        
 

Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Drew P          21 CWRU                      NT    4:46.93  
                  25.38       54.09 (28.71)     1:23.41 (29.32)     1:52.57 (29.16)
        2:21.96 (29.39)     2:50.73 (28.77)     3:20.06 (29.33)     3:49.46 (29.40)
        4:18.61 (29.15)     4:46.93 (28.32)                                        
  2 Schlechter, Tom E         18 CWRU                      NT    4:54.05  
                  26.39       55.82 (29.43)     1:26.02 (30.20)     1:56.20 (30.18)
        2:26.40 (30.20)     2:56.85 (30.45)     3:27.09 (30.24)     3:56.69 (29.60)
        4:26.21 (29.52)     4:54.05 (27.84)                                        
  2 Maxian, Ondrej S          21 CWRU                      NT    4:54.05  
                  26.71       55.75 (29.04)     1:25.82 (30.07)     1:55.83 (30.01)
        2:26.18 (30.35)     2:56.27 (30.09)     3:26.15 (29.88)     3:56.05 (29.90)
        4:25.67 (29.62)     4:54.05 (28.38)                                        
  4 Raker, John S             21 Ohio Northern-OH          NT    5:02.30  
                  25.89       55.03 (29.14)     1:24.83 (29.80)     1:55.26 (30.43)
        2:26.28 (31.02)     2:57.19 (30.91)     3:28.39 (31.20)     3:59.75 (31.36)
        4:31.19 (31.44)     5:02.30 (31.11)                                        
  5 Pfeifer, Grant            19 Ohio Northern-OH          NT    5:07.00  
                  26.54       55.80 (29.26)     1:26.19 (30.39)     1:57.72 (31.53)
        2:29.54 (31.82)     3:01.12 (31.58)     3:32.84 (31.72)     4:04.83 (31.99)
        4:36.26 (31.43)     5:07.00 (30.74)                                        
  6 Donatelli, Nathan         18 Ohio Northern-OH          NT    5:24.02  
                  27.93       59.40 (31.47)     1:31.77 (32.37)     2:04.83 (33.06)
        2:38.33 (33.50)     3:11.05 (32.72)     3:44.29 (33.24)     4:18.02 (33.73)
        4:51.75 (33.73)     5:24.02 (32.27)                                        
  7 Mullen, Joey K            22 Ohio Northern-OH          NT   x5:37.81  
                  29.63     1:02.59 (32.96)     1:36.54 (33.95)     2:10.69 (34.15)
        2:44.97 (34.28)     3:19.73 (34.76)     3:54.86 (35.13)     4:29.87 (35.01)
        5:04.40 (34.53)     5:37.81 (33.41)                                        
 

Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crowley, Casey M          20 CWRU                      NT    1:00.73  
                  28.31     1:00.73 (32.42)                                        
  2 Shallman, Emily M         21 Hillsdale-MI              NT    1:00.76  
                  28.06     1:00.76 (32.70)                                        
  3 Reese, Rhiannon F         18 CWRU                      NT    1:01.90  
                  29.51     1:01.90 (32.39)                                        
  4 Ver Voort, Julia R        19 CWRU                      NT    1:02.61  
                  28.68     1:02.61 (33.93)                                        
  5 Halle, Lauren             18 Ohio Northern-OH          NT    1:03.02  
                  29.26     1:03.02 (33.76)                                        
  6 Segel, Becca N            18 CWRU                      NT   x1:03.30  
                  29.45     1:03.30 (33.85)                                        
  7 Matti, Allie M            19 Hillsdale-MI              NT    1:03.35  
                  30.12     1:03.35 (33.23)                                        
  8 Bickerstaff, Bailey C     19 Hillsdale-MI              NT    1:03.80  
                  29.55     1:03.80 (34.25)                                        
  9 Steyer, Taylor A          19 Hillsdale-MI              NT   x1:05.14  
                  29.77     1:05.14 (35.37)                                        
 10 Stuart, Kyley             19 Ohio Northern-OH          NT    1:05.79  
                  30.54     1:05.79 (35.25)                                        
 11 Brebberman, Kelsey S      21 Ohio Northern-OH          NT    1:08.57  
                  32.24     1:08.57 (36.33)                                        
 

Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libert, John K            19 CWRU                      NT      52.98  
                  24.55       52.98 (28.43)                                        
  2 Smith, Logan T            20 CWRU                      NT      53.52  
                  24.98       53.52 (28.54)                                        
  3 He, Peter L               19 Ohio Northern-OH          NT      53.62  
                  24.80       53.62 (28.82)                                        
  4 Trenary, Duggan K         20 Ohio Northern-OH          NT      56.92  
                  26.50       56.92 (30.42)                                        
  5 Anibal, James T           19 CWRU                      NT      57.11  
                  26.13       57.11 (30.98)                                        
  6 Mastowski, Collin         18 Ohio Northern-OH          NT      57.53  
                  26.72       57.53 (30.81)                                        
  7 Petro, Tom W              20 CWRU                      NT     x57.92  
                  26.72       57.92 (31.20)                                        
  8 Chapman, Justin B         20 Ohio Northern-OH          NT   x1:03.61  
                  28.46     1:03.61 (35.15)                                        
 

Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bostwick, Vera M          19 CWRU                      NP     156.55  
  2 Sartschev, Libby          19 Ohio Northern-OH          NP     151.50  
  3 Hortness, Brooke A        21 CWRU                      NP       2.15  
 

Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orton, Neil R             20 CWRU                      NP     209.95  
  2 Shanks, Jared R           19 CWRU                      NP     156.10  
 

Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shallman, Emily M         21 Hillsdale-MI              NT    2:13.59  
                  28.11     1:03.22 (35.11)     1:42.91 (39.69)     2:13.59 (30.68)
  2 Picchione, Olivia G       18 CWRU                      NT    2:15.91  
                  28.62     1:03.61 (34.99)     1:44.06 (40.45)     2:15.91 (31.85)
  3 Hixenbaugh, Aleah B       18 CWRU                      NT    2:19.20  
                  30.28     1:06.75 (36.47)     1:46.71 (39.96)     2:19.20 (32.49)
  4 Khiraoui, Noora A         19 CWRU                      NT    2:19.72  
                  29.62     1:06.37 (36.75)     1:46.28 (39.91)     2:19.72 (33.44)
  5 Halle, Lauren             18 Ohio Northern-OH          NT    2:19.85  
                  30.22     1:07.76 (37.54)     1:47.78 (40.02)     2:19.85 (32.07)
  6 Voisin, Catherine M       18 Hillsdale-MI              NT    2:20.10  
                  29.65     1:07.36 (37.71)     1:48.52 (41.16)     2:20.10 (31.58)
  7 Watson, Kierra K          19 Ohio Northern-OH          NT    2:22.18  
                  31.12     1:08.07 (36.95)     1:49.32 (41.25)     2:22.18 (32.86)
  8 Tan, Joanne L             18 CWRU                      NT   x2:23.14  
                  31.27     1:07.52 (36.25)     1:50.19 (42.67)     2:23.14 (32.95)
  9 Smith, Theresa M          21 Hillsdale-MI              NT    2:24.06  
                  31.59     1:08.21 (36.62)     1:50.31 (42.10)     2:24.06 (33.75)
 10 Wheeler, Molly E          21 Ohio Northern-OH          NT    2:27.48  
                  32.48     1:12.98 (40.50)     1:53.88 (40.90)     2:27.48 (33.60)
 -- Johnson, Taylor N         20 CWRU                      NT   X2:20.88  
                  29.97     1:08.09 (38.12)     1:49.00 (40.91)     2:20.88 (31.88)
 

Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Eric T              21 Ohio Northern-OH          NT    2:00.23  
                  25.62       56.81 (31.19)     1:32.87 (36.06)     2:00.23 (27.36)
  2 Pang, Aaron Y             20 CWRU                      NT    2:01.17  
                  25.50       57.31 (31.81)     1:32.96 (35.65)     2:01.17 (28.21)
  3 Huey, Nolan               18 Ohio Northern-OH          NT    2:01.64  
                  26.86       58.35 (31.49)     1:33.70 (35.35)     2:01.64 (27.94)
  4 Quinn, AJ J               18 CWRU                      NT    2:02.99  
                  25.88       58.07 (32.19)     1:33.25 (35.18)     2:02.99 (29.74)
  5 Raker, John S             21 Ohio Northern-OH          NT    2:07.15  
                                  26.05 ( )   2:07.15 (1:41.10)                    
  6 Roeseler, Stefan A        21 CWRU                      NT    2:08.16  
                  27.33     1:02.33 (35.00)     1:39.10 (36.77)     2:08.16 (29.06)
  7 Yongyuth, Jared           18 CWRU                      NT   x2:09.59  
                  28.05       59.95 (31.90)     1:38.49 (38.54)     2:09.59 (31.10)
  8 Rastatter, Gabe D         21 Ohio Northern-OH          NT   x2:20.23  
                  29.14     1:05.19 (36.05)     1:47.40 (42.21)     2:20.23 (32.83)
 

Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    3:42.10  
     1) Moore, Inez M 21                2) Homack, Lauren E 19            
     3) Reese, Rhiannon F 18            4) Eurich, Jenny T 21             
                  26.29       54.79 (54.79)     1:21.75 (26.96)     1:52.08 (57.29)
        2:18.55 (26.47)     2:47.74 (55.66)     3:13.44 (25.70)     3:42.10 (54.36)
  2 Hillsdale College-MI  'A'                              NT    3:43.86  
     1) Farris, Tiffany 19              2) Lebleu, Danielle E 18          
     3) Houghton, Grace A 20            4) De Tar, Suzanne P 20           
                  26.73       56.62 (56.62)     1:23.69 (27.07)     1:53.71 (57.09)
        2:20.37 (26.66)     2:49.34 (55.63)     3:15.21 (25.87)     3:43.86 (54.52)
  3 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT    3:50.92  
     1) Kumaran, Bhavya L 19            2) Schuett, Ashley M 19           
     3) Holmberg, Kelsey R 19           4) Decker, Renee A 19             
                  27.19       58.01 (58.01)     1:25.07 (27.06)     1:55.93 (57.92)
        2:23.25 (27.32)     2:53.19 (57.26)     3:20.61 (27.42)     3:50.92 (57.73)
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT   x3:51.45  
     1) Dessart, Abby L 20              2) Schoenig, Victoria A 19        
     3) Picchione, Olivia G 18          4) Ver Voort, Julia R 19          
                  28.19       57.92 (57.92)     1:24.84 (26.92)     1:54.98 (57.06)
        2:22.43 (27.45)     2:52.92 (57.94)     3:10.26 (17.34)     3:51.45 (58.53)
  5 Hillsdale College-MI  'B'                              NT    3:53.24  
     1) Bickerstaff, Bailey C 19        2) Ellingson, Anika G 20          
     3) Voisin, Catherine M 18          4) Steyer, Taylor A 19            
                  28.44       59.94 (59.94)     1:27.31 (27.37)     1:57.93 (57.99)
        2:25.38 (27.45)     2:55.80 (57.87)     3:22.71 (26.91)     3:53.24 (57.44)
  6 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x3:54.89  
     1) Khare, Monica M 18              2) Drohosky, Alli J 19            
     3) Crowley, Casey M 20             4) Picchione, Sienna M 18         
                  27.25       56.94 (56.94)     1:24.17 (27.23)     1:55.88 (58.94)
        2:23.69 (27.81)   2:55.89 (1:00.01)     3:23.62 (27.73)     3:54.89 (59.00)
  7 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    4:16.84  
     1) Dempster, Maggie L 20           2) Mucher, Kasey E 21             
     3) Stuart, Katey 19                4) Koebel, Katelyn 19             
                  30.21   1:03.75 (1:03.75)     1:34.05 (30.30)   2:07.59 (1:03.84)
        2:37.18 (29.59)   3:11.88 (1:04.29)     3:42.71 (30.83)   4:16.84 (1:04.96)
  8 Hillsdale College-MI  'C'                              NT   x4:19.30  
     1) Sowell, Whitley G 21            2) Dickhudt, Kenzi T 22           
     3) Bowen, Peyton E 20              4) McComb, Caylee A 19            
                  29.24   1:04.42 (1:04.42)     1:35.85 (31.43)   2:11.03 (1:06.61)
        2:41.27 (30.24)   3:15.19 (1:04.16)     3:45.19 (30.00)   4:19.30 (1:04.11)
 -- Ohio Northern University-OH  'A'                       NT   X4:00.95  
     1) Melody, Stacie E 21             2) Brebberman, Kelsey S 21        
     3) Sautter, Hailee M 21            4) Veon, Sydney M 20              
                          1:01.31 (1:01.31)                       2:02.40 (1:01.09)
        2:30.60 (28.20)     3:01.87 (59.47)     4:00.95 (59.08)                    
 -- Case Western Reserve Univ.  'E'                        NT   X4:04.90  
     1) Zeidan, Karine C 20             2) Segel, Becca N 18              
     3) Sept, Corri E 19                4) Gorski, Kaitlyn M 21           
                  28.90   1:00.30 (1:00.30)     1:29.28 (28.98)   2:01.66 (1:01.36)
        2:30.71 (29.05)   3:03.16 (1:01.50)     3:32.91 (29.75)   4:04.90 (1:01.74)
 

Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Case Western Reserve Univ.  'A'                        NT    3:11.85  
     1) Hamilton, Drew P 21             2) Hudgins, Oliver E 20           
     3) Schmidt, Brody B 19             4) Henning, Andrew A 21           
                  23.12       48.20 (48.20)     1:10.86 (22.66)     1:35.64 (47.44)
        1:58.54 (22.90)     2:23.43 (47.79)     2:46.46 (23.03)     3:11.85 (48.42)
  2 Ohio Northern University-OH  'A'                       NT    3:17.66  
     1) Golba, Thomas B 21              2) He, Peter L 19                 
     3) Chen, Eric T 21                 4) Pfeifer, Logan T 21            
                  23.57       50.05 (50.05)     1:13.11 (23.06)     1:38.73 (48.68)
        2:02.29 (23.56)     2:28.29 (49.56)     2:51.85 (23.56)     3:17.66 (49.37)
  3 Ohio Northern University-OH  'B'                       NT    3:22.79  
     1) Cassara, Conor V 20             2) Groehl, Ryan 19                
     3) Chapman, Justin B 20            4) Huey, Nolan 18                 
                              52.05 (52.05)     1:14.71 (22.66)                    
            1:52.85 ( )         2:40.33 ( )     3:22.79 (42.46)                    
  4 Case Western Reserve Univ.  'C'                        NT    3:23.13  
     1) Smith, Logan T 20               2) Pierre, Jimmy J 18             
     3) Kilbane, John T 20              4) Tomko, John S 22               
                  24.13       50.08 (50.08)     1:06.04 (15.96)     1:40.19 (50.11)
        2:06.15 (25.96)     2:33.78 (53.59)     2:57.64 (23.86)     3:23.13 (49.35)
  5 Case Western Reserve Univ.  'B'                        NT   x3:23.47  
     1) Schlechter, Tom E 18            2) Merriman, David A 21           
     3) Roeseler, Stefan A 21           4) Libert, John K 19              
                  24.10       50.05 (50.05)     1:14.29 (24.24)     1:40.87 (50.82)
        2:05.44 (24.57)     2:32.48 (51.61)     2:56.81 (24.33)     3:23.47 (50.99)
  6 Case Western Reserve Univ.  'D'                        NT   x3:26.85  
     1) Anibal, James T 19              2) Petro, Tom W 20                
     3) Beck, Mason M 18                4) Erichsen, Keith W 19           
                  25.42       53.64 (53.64)     1:18.25 (24.61)     1:46.04 (52.40)
        2:09.94 (23.90)     2:36.68 (50.64)     3:00.34 (23.66)     3:26.85 (50.17)
  7 Ohio Northern University-OH  'C'                       NT   x3:34.52  
     1) Mullen, Joey K 22               2) Ferrell, Anthony S 20          
     3) Drake, Michael R 20             4) Donatelli, Nathan 18           
                  26.07       55.65 (55.65)     1:19.80 (24.15)     1:46.68 (51.03)
        2:12.92 (26.24)     2:43.03 (56.35)     3:07.31 (24.28)     3:34.52 (51.49)

<pre>Licensed to Case Western Reserve University HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/21/2017 ONU vs. Hillsdale vs. CWRU - 1/21/2017 Dual Meet Scores - Through Event 32 Women Case Western Reserve Univ. 150.00 141.00 Hillsdale College Case Western Reserve Univ. 243.00 54.00 Ohio Northern University Hillsdale College 201.00 83.00 Ohio Northern University Men Case Western Reserve Univ. 197.00 91.00 Ohio Northern University

View: Mobile | Desktop